30. 07. 2021

Nabitý nadační rok 2020 v číslech

Všichni za sebou máme jeden z nejdivnějších roků naší novodobé historie. Pro Nadaci O2 to však byl rok velkých příležitostí, na který jsme si zavzpomínali ve výroční zprávě za rok 2020. A zjistili jsme, že jsme se loni vůbec nenudili.
Nabitý nadační rok 2020 v číslech
Rok 2020 jsme začali ve velkém stylu, když do kin vstoupil dnes už nejúspěšnější český dokument V síti, k jehož vzniku režiséra Víta Klusáka inspiroval právě náš nadační projekt O2 Chytrá škola se svým tématem kybernetické bezpečnosti dětí. Spanilou jízdu, která mohla vést k tomu, že z dokumentu by se stal nejúspěšnější český film historie ovšem už po necelých dvou měsících přibrzdil nástup pandemie Covid-19. A my jsme se okamžitě začali soustředit na pomoc potřebným s připojením k internetu a na pomoc školám v modernizaci výuky.

V rámci grantového programu www.o2chytraskola.cz jsme podpořili 74 základních škol či dětských domovů. Díky této finanční podpoře se proškolilo více než 10 000 žáků a 1200 pedagogů v seminářích zaměřených na kybernetickou bezpečnost, digitální a mediální gramotnost a využití moderních technologií ve výuce. Portál jsme navíc nedávno rozšířili o sekci „Technologie ve vzdělání“. Najdete v ní spoustu tipů, jak co nejlíp zvládat třeba i distanční výuku, které jsme si v uplynulém roce všichni užili až až :)

Portál chceme dále rozvíjet a naším cílem pro rok 2021 je, aby byl zdrojem informací nejen pro žáky a učitele, ale i širokou veřejnost.

Ani zaměstnanci O2 nezaháleli. Zvládli se zapojit do spousty dobročinných aktivit – zaměstnanecké sbírky, trhů chráněných dílen, charitativního bazárku, a dokonce tekla i krev. Darovali jsme jí celých 66 litrů.

V programu S rukou na srdci jsme pomohli rozběhnout 17 vzdělávacích projektů neziskových organizací a finančně podpořili 3 osoby se zdravotním znevýhodněním.

A to není zdaleka všechno! Dál spolupracujeme s naší “srdcovkou” – Linkou bezpečí, podporujeme Linku pro neslyšící a nevidomé a Linku seniorů, kterou provozuje organizace Elpida. Lidé mohli prostřednictvím microsite linkazbezpeci. cz zanechat poděkování malým i velkým hrdinům pandemie.