22. 05. 2017

Předali jsme Lince bezpečí 825 000 Kč na akci Barvám Neutečeš

Čtvrtý ročník běžecké akce Barvám Neutečeš se opět nesl ve znamení rekordního počtu návštěvníků, kteří si běh plný barev vychutnali v Olomouci, Českých Budějovicích i Praze. Ačkoliv další dvě města své fanoušky netrpělivě očekávají, zatím se do akce zapojilo 16,5 tisíc běžců. Díky charitativnímu přesahu celé akce se navíc podařilo získat 825 000 Kč od Nadace O2, které putují na podporu provozu Linky bezpečí.
Předali jsme Lince bezpečí 825 000 Kč na akci Barvám Neutečeš

Letošní ročník rodinného zábavného běhu hlásí rekord, který překonal i loňskou účast 12,5 tisíce účastníků po celé republice. „Zatím jsme vyrazili do Olomouce, Českých Budějovic a Prahy. Chystáme se ale ještě 2. září do Plzně a 26. srpna nově do Brna, kde se vůbec poprvé uskuteční zářivý noční běh,“ upřesňuje Antonín Pospíchal z pořadatelské agentury BP Action.

Pestrobarevná obloha, sportovní vyžití pro celou rodinu a bohatý doprovodný program, to znamenají dny Barvám Neutečeš, které byly i letos věnovány podpoře Linky bezpečí, největší a nejdéle fungující dětské krizové linky. Její sídlo je navíc pevně spjato s pražským během, který se každoročně koná v areálu Psychiatrické nemocnice Bohnice, kam včera zavítalo celkem 6 031 návštěvníků. „Je to neuvěřitelná akce, která pozitivní energií jen srší. Jsme vděční, že se opět účastníme. Koho zajímají naše služby, jsme vždy připraveni v naší pojízdné kavárně nejen s dobrou kávou, ale i informacemi a odbornými publikacemi,“ říká Soňa Petrášková, ředitelka Linky bezpečí.

Pro Linku bezpečí se vybralo 825 000 tisíc Kč.

„Vážíme si služeb, které Linka bezpečí dětem, ale i rodičům poskytuje, proto jsme se jí opět rozhodli nabídnout podporu,“ doplňuje Pospíchal a dodává: „Na tyto dobročinné účely věnujeme částku z prodeje oranžové barvy, finální číslo se dozvíme až s posledním během.“. O hodnotný výtěžek z akce se tak postarali nejen organizátoři celé akce a vysoký zájem účastníků, ale také hlavní charitativní partner Nadace O2, která v letošním roce slaví své 15. narozeniny a Linku bezpečí podporuje od samého začátku. „Pomáhat ostatním nás baví, a pokud se pomoc dobré věci navíc spojí i s radostí z pohybu, baví nás to dvojnásob. Za každého registrovaného běžce proto věnujeme Lince bezpečí 50 Kč. V loňském roce jsme takto darovali 635 000 Kč a máme velkou radost, že se částka letos navýšila,“ vysvětluje Anna Kačabová, ředitelka Nadace O2. Celková darovaná suma tedy letos činí 825 000 tisíc Kč.

Několika tunám barev neutečeš

Série běhů se každým rokem rozšiřuje, proto i stoupá spotřeba barev, která zatím dosáhla 8 tun. Toto barevné šílenství si proto nenechaly uniknout ani známé osobnosti. Účastníci se tak mohli setkat krom moderátorky Terezy Tobiášové a kapelou Mirai například s hercem a zpěvákem Janem Cinou, moderátorem a hercem Ondrou Havlem, zpěvákem Milanem Peroutkou, Marianou Prachařovou a youtubery Fallenkou, Makynou, Aničkou Šulcovou, Adamem Machem, Johny Machettou a Zachym. Při rozdávání radosti se nezapomnělo ani na děti z dětských domovů.