20. 12. 2021

Podívejme se společně, co Nadace O2 s vaší pomocí v roce 2021 dokázala

Podívejme se společně, co Nadace O2 s vaší pomocí v roce 2021 dokázala

Na začátku roku 2021 nikdo nevěděl, co od něj může očekávat. Rok předchozí nás všechny velmi překvapil a najednou věci, na které jsme spoléhali, už nebyly takovou jistotou. Změna je ale cestou vpřed a přesně tím směrem jsme se v Nadaci O2 vydali. Zapracovali jsme na již časem prověřených projektech a přišli i se spoustou novinek. Pojďte se na ně s námi podívat.

V rámci již třetího ročníku grantového programu O2 Chytrá škola jsme podpořili 67 škol napříč republikou a rozdělili mezi ně 4,7 mil. Těšit se tak můžeme na realizaci spousty zajímavých projektů podporujících digitální vzdělávání.  

Dlouho očekávané bylo spuštění informačního webu Bezpečně v síti.cz, který jsme v minulém týdnu oficiálně představili veřejnosti. Nejen rodiče tak mají všechny důležité informace k provedení svých dětí nástrahami internetu na jednom místě. Portál se věnuje aktuální problematice a tématům, takže už vám nic neunikne.  

Po nucené covidové pauze znovu ožila i iniciativa Sázej stromy.cz. V letošním roce jsme uspořádali 3 Teambuildingy pro dobrou věc a 5 víkendových akcí, které byly i pro rodinné příslušníky. Jsme rádi, že s námi v lese byly i děti, které pomohly s výsadbou a zároveň se i něco naučily o lese. V rámci dne se účastníci dozvěděli i něco o samotné organizaci, které jsme pomáhali. Součástí byly i odborné informace o lesním hospodářství. Celkem s námi do lesa vyrazilo 87 dobrovolníků, kteří vysadili 3450 stromků. Letošní novinkou bylo i zapojení dalších společností. Ruce si společně s námi vyrazila ušpinit parta dobrovolníků ze společností Etnetera a CGI.  

Abyste si nemysleli, že jsme měli ruce pořád jen ponořené do hlíny, měli jsme je také “na srdci”. Rok 2021 se nesl i ve znamení rozšíření programu S rukou na srdci pro lidský příběh. V rámci něj jsme se zaměstnanci O2 pomohli částkou 325 122 Kč, která ulehčí život dětem a dospělým, kteří to potřebují nejvíce.

Podpořili jsme také vzdělávací aktivity 13 neziskových organizací v celkové výši 1 mil. Kč v rámci programu S rukou na srdci pro neziskovou organizaci.

Nový kabát dostal i náš O2 Bazárek, ve kterém se objevila charitativní část. Darováním nebo koupí předmětů tak můžete přispět na aktivity Nadace. Vždy vybereme jednu, na kterou v aktuálním období vybíráte, pro dárek kolegům tak nemusíte chodit daleko.  

Obecně nás velmi těší přístup našich zaměstnanců, to že mají srdce na pravém místě, ukázali v bleskové Zaměstnanecké sbírce „Tornádo v MNV“, ve které se vybralo neuvěřitelných 561 000 Kč, dalších 500 000 Kč pak přidala Nadace O2.

Bojovníci jsou ale i zaměstnanci O2, kteří by se pro dobrou věc rozdali. V programu Daruj krev prolili 91,8 litrů krve a z jejich řad vzešli i noví potencionální dárci krve. 

Prostor pražské centrály také opět otevřel své brány oblíbeným Trhům chráněných dílen, jejichž výtěžek putuje vždy přímo na podporu sociálních podniků. Novinkou, kterou řada našich zaměstnanců ocenila a kterou bychom chtěli rozvíjet i nadále, bylo zařazení workshopů pro zaměstnance, kteří si mohli vlastnoručně vytvořit luční kytice nebo vánoční věnce.

Konec éry telefonních budek také nezůstal bez povšimnutí. Charitativní aukce retro budky nám pomohla získat 130 000 Kč na podporu dětí v rámci o2 Chytré školy, kde se soustředíme na rozvoj jejich digitální gramotnosti.

Rádi se připojíme i k aktivitám, které vzejdou z řad našich zaměstnanců, kolegové z oddělení Retail Channels se rozhodli v rámci akce Movember podpořit Nadační fond muži proti rakovině a společně s ostatními zaměstnanci a příspěvkem Nadace O2, mohli slavnostně předat šek ve výši téměř 60 000 Kč.

Jak vidíte, rok 2021 byl nabitý událostmi, na některé bylo možné se připravit, jiné jsme nepředvídali a bylo nutné rychle reagovat. O to víc si vždy uvědomujeme důležitost navázaných nových i dlouhodobých partnerství. Zmínit můžeme Linku bezpečí, Elpidu, E-bezpečí a nově také Dětské krizové centrum. Letošnímu roku tedy vděčíme za množství příležitostí a zajímavých momentů.  

Všem bychom tedy chtěli popřát krásné Vánoce, zasloužený odpočinek během svátků a příjemný čas strávený s rodinou a vašimi nejbližšími. Naberme síly, protože příští rok bude magický a my vám už brzy řekneme proč. 

Krásné Vánoce, Tým Nadace O2.