12. 09. 2021

Pěkně vypečený podzim v O2 je v plném proudu

První zářijový týden byl ve znamení návratu dětí do lavic a stejně pilní byli i naši kolegové, kterým se podařilo realizovat hned dvě dobročinné akce v jeden den. Zajímá vás které?
Pěkně vypečený podzim v O2 je v plném proudu

Počasí minulý týden připomínalo spíše léto, ale ani to nám nezabránilo ve středu 8. září zorganizovat v Praze, Ostravě a Ústí nad Labem podzimní trhy chráněných dílen. Díky našim zaměstnancům, kteří se trhů zúčastnili a svým nákupem chráněné dílny podpořili, se podařilo vybrat úžasných 68.000 Kč. Ptáte se, kam peníze poputují? Ty samozřejmě právem náleží samotným dílnám a jejich zaměstnancům, mezi které budou spravedlivě rozděleny dle utrženého výdělku. Trhy chráněných dílen se konají několikrát ročně, pokud jste nestihli, určitě si nenechte utéct příští akci. Za pár měsíců nás čekají Vánoční trhy chráněných dílen.  Novinkou bude další tematický workshop s Envirou, tentokrát s vánoční tématikou. Toho posledního jste se mohli zúčastnit už na trzích v týdnu minulém a navázat si něco pěkného z lučního kvítí. A co se týče sortimentu, nakoupit budete jako vždy moci nějakou drobnost pro sebe nebo udělat radost někomu ve svém okolí. U stánků má své místo téměř vše od keramiky, přes vyšívané polštáře až po domácí marmelády.

A když už jsme u toho jídla, tak aby té dobročinnosti nebylo málo, ten samý den se v Praze a Ostravě uskutečnila naše stará známá - Pěkně vypečená pomoc. Událost, na které se z našich kolegyň a kolegů na jeden den nebo třeba jen večer před samotnou akcí stanou pekařky a pekaři sladkých a slaných lahůdek nebo prodejci delikates. Všem vám moc děkujeme, bez vás by to nebylo možné. Velký dík si zaslouží samozřejmě i všichni naši kolegové, kteří neváhali, zastavili se u nás na stánku a nějakou tu dobrotu si ke kávě koupili. I malá pomoc se v tomto případě počítá a po sečtení všech vašich dobrovolných příspěvků jsme se vyšplhali na skvělých 16.331 Kč. Celá částka poputuje, tak jak si sami naši kolegové v anketě odhlasovali, na projekt Sázej stromy. Pokud do sázení chcete zapojit i vás a vaše blízké, podívejte se na seznam akcí, které pro vás na podzim v Nadaci O2 plánujeme a neváhejte se registrovat na jednotlivé termíny.


Děkujeme, že pomáháte s námi!